by admin 

March 27, 2018


English version

Hebrajai po išėjimo iš Egipto vergovės
Hebrajų tauta šį įvykį pavadino יציאת מצרים (jecijat micraim); paprastai tai verčiama kaip „Išėjimas iš Egipto“. Tačiau jei taip, mes tai turėjome užrašyti ציאה מ-מיצרים (jecija mi micraim) – taip hebrajų kalba reikia sakyti jei nori perteikti, kad hebrajai paliko Egiptą. O jau minėtas jecijat micraim reiškia, kad šalį palikinėjo Egiptas (Egipto egzodas).
Tačiau nejau kas nežino, kad Egiptą palikinėjo hebrajai??? Tačiau tuomet kodėl mes jau tris su puse tūkstantmečio vartojame netikslų, klaidinantį posakį?
Jei pažvelgsime į Išėjimo knygą, pamatysime Dievo troškimą kad žmonės jį pripažintų. Pavyzdžiui: Iš 7:5 „Egiptiečiai žinos, kad aš esu Viešpats, kai ištiesiu ranką ant Egipto ir išvesiu iš jo izraeliečius.“ – vadinasi, visa tai tam, kad egiptiečiai pripažintų Dievo egzistavimą ir visa kas iš to seka.
Kaip visi puikiai žinome, tai neįvyko. Dauguma egiptiečių nesuformavo savo ryšio su Dievu; priešingai, jie vijosi iš vergijos išvaduotus izraeliečius, kol negavo galo jūroje.
Tik hebrajų tauta pakeitė savo požiūrį ir sugrįžo prie Dievo.
Tada praleidome didelę progą žmonijai pakilti į aukštesnį etapą. Galėjome įžengti į laikmetį, kur visi žmonės pripažįsta tikrąjį Dievą, sukūrusį šį pasaulį ir mus visus – taip pat visi sutartų dėl vieningos moralės sistemos, o tai leistų mums taikiai ir darniai sugyventi. Mes tai vadiname „Dienų pabaiga“
O kas tuomet nutiko? Vietoj to mums teko išgyventi ilgą skausmingą istoriją. Gimė dvi didelės religijos – krikščionybė ir islamas – kurios santykius aiškinosi liedami vieni kitų kraują. Ir po šiai dienai mes vis dar laukiame kada pasaulyje įsigalės taika ir tarpusavio supratimas.
Geriausias būdas priminti sau neatliktą misiją – tai kasmet subtiliai duoti sau užuominą, kad tų įvykių metu dvasinį Egiptą turėjo palikti ir patys egiptiečiai. Todėl šiuos įvykius vadiname egiptiečių išėjimu iš nelaisvės. Ateis laikas ir pasaulis peržengs savo dabartines ribas (žodis „Egiptas“ hebrajų kalboje etimologiškai artimas ribotumo sąvokai). Tuomet, kai žmonės supras, kad jie gali suformuoti artimą ryšį su Pasaulio kūrėju, kiekvienas turės didelį būdų pasirinkimą kaip padaryti pasaulį gyvybingesnį nei dabar.    
Aurimo komentaras:
Ko gero, bus pravartu paaiškinti kas ta Egipto nelaisvė ir kaip iš jos ištrūkti. Egipto nelaisve judėjai vadina mėginimą gyventi gamtos dėsnių ribose. Pavyzdžiui, žiniasklaida dažnai perša viltį, kad štai atrasime naujų technologijų ir jų pagalba įžengsime į laimės ir taikos laikotarpį. Pusantro amžiaus mokslo-technikos pažangos nieko to nepasiekė, tačiau šie burtininkai ir toliau siūlo varyti ta pačia kryptimi – nes kitos net neįsivaizduoja. Jei ir toliau kliausimės tik gamtos dėsniais, tai dabartinės demografijos tendencijos mus žadą greitą išnykimą.
Judėjai kviečia žmoniją peržengti per šį mąstymo ribotumą ir imtis antgamtinių technologijų. Štai Izraelis gyvena apsuptas palyginti milžiniškų šalių, o pažvelgus viso musulmonų pasaulio masteliu Izraelis tampa sunkiai žiūrimu taškeliu. Nepaisant to, šalis gyvuoja ir dar įkrečia įkyruoliams, mėginantiems jam pakenkti. Kaip tai gali būti? Izraelis pasitelkia dvasines (antgamtines) technologijas. Jie atlikinėdami micvas suformuoja artimą ryšį su D-vu, o tai užtikrina jiems Aukščiausiojo apsaugą. Tada visos tos materialios proporcijos netenka reikšmės.
Lietuva, galima sakyti, taip pat yra kaip skruzdėliukas dramblių ganykloje. Jei nepasitelksime antgamtinių technologijų, būsime palikti gamtos jėgų valioje ir tuomet didieji kaimynai mus paprasčiausiai pritrėks. Tačiau jau anksčiau esu minėjęs, kad atsigręžimas į D-vą mus daro stipresniais už didžiulius kaimynus ir įgauname stebuklingų galių iš jų išsivaduoti. Be to, vienu postu aukščiau rasite paaiškinimą kaip į Viešpatį atsirėmę disidentai geba išgriauti imperijas.
Taigi artėjančio Pesacho esmė – pasidžiaugti, kad žydai susiprato palikti materialistinę pasaulėžiūrą ir pereiti į D-vo pusę. Nuo tada visi, kurie mėgina juos skriausti, gauna niuksų iš Kūrėjo – o pirmoji auka buvo faraonas su savo kariauna.
Naudodamasis proga paminėsiu, kad šis principas veikia ir į priešingą pusę. Nuo tų įvykių pasaulyje klesti tik tie žmonės ir tautos, kurie susilaukia judėjų palankumo. Todėl galingiausia sėkmės technologija – tai pasitarnauti žydams ir susilaukti jų palaiminimo.

About the author 

admin

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Subscribe now to get the latest updates!

Translate »